• Masz więcej pytań o bazy?

    Skorzystaj z formularza kontaktowego

  • Masz więcej pytań o bazy?

    Skorzystaj z formularza kontaktowego

Stanica Harcerska Hufca ZHP “Błękitne niebo” w Rydułtowach

Stanica zlokalizowana jest w bardzo urokliwym zakątku  Beskidu  Żywieckiego nad rzeką Sopotnią, około 9 km od Żywca. Podobozy rozbijane są zasadniczo na 3  polanach ok. 20 do 100 m od brzegu rzeki, w odległości pozwalającej na niezależne funkcjonowanie. Po drugiej stronie rzeki znajduję się zbocze góry Grapa. Całość otoczona jest niedużym pasmem lasu  dającym ochronę w upalne dni. W odległości ok. 700m od stanicy znajduje się rozległy teren lasów państwowych, gdzie bez ograniczeń można organizować gry terenowe i inne zajęcia rekreacyjne. Na terenie stanicy  znajduje się boisko do siatkówki oraz teren zielony do  organizacji zajęć rekreacyjno- sportowych. W rzece przepływającej wzdłuż stanicy nigdy nie brakowało wody, co daje duże możliwości organizacji zajęć  rekreacyjnych oraz surviwalowych.

Posiadamy murowane pomieszczenia prysznicowe – 6 stanowisk, umywalnię – 15 stanowisk, ubikacje w kontenerze – 10 stanowisk, kuchnię oraz jadalnię pod wiatą na ok. 100 osób.  Do organizacji zajęć programowych wykorzystujemy jadalnię oraz nieduże pomieszczenie świetlicy np. do projekcji filmów, zbiórki zastępów itp. oraz rozkładamy namioty według potrzeb.

Dwa największe atuty naszej stanicy to lokalizacja i niewątpliwie najlepsza w okolicy domowa kuchnia z kluseczkami, sosem i rosołkiem w niedzielę. Żywimy bez ograniczeń łącznie z dostępem do zimnych napoi w gorące dni , a gorących na nieco chłodniejszą aurę !

Zapraszamy na stronę stanicy – www.jelesnia.pev.pl lub stronę hufca www.rydultowy.zhp.pl , gdzie znajdziesz więcej informacji oraz filmik o stanicy.

Dodatkowe informacje na temat rezerwacji można uzyskać, pisząc na adres zhprydultowy@wp.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 510 096 538 – hm. Barbara Komarek.

Stanica Harcerska Hufca ZHP „Błękitne niebo” w Rydułtowach
Copyright © 2016 Hufiec ZHP Częstochowa